środa, 10 marca 2010

Jezu ufam Tobie

Może ktoś zdziwi się dlaczego taki tyuł notki. Otóż od soboty w naszej parafii gości obraz Miłosierdzia Bożego. Codziennie odprawiane są dwie msze święte i Apel jasnogórski. Zaś o 15.00 odprawiana jest uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Jest to piękne nabożeństwo. Jeśli ktoś nie zna, lub nie wie o czym mówię, to może choć raz posłuchać go o godzinie 15.00 w raio „Maryja” lub w radio „Jasna Góra”.
Dziś właśnie prosto po przyjeździe do domu udałam się z mamą do koscioła. Po pieknym nabożeństwie skorzystałam z sakramentu pokuty. Gdyz dziś właśnie jest punkt kulminacyjny – wielkanocna spowiedź święta.
Często w zabieganym świecie nie zdajemy sobie sprawy co daje nam spowiedź. Często sakrament pokuty traktujemy nie do końca tak jak pwinien być traktowany. Coś cudownego, módz wyznać Bogu swoje grzechy i uzyskać przebaczenie. Człowiek jest istotą błądzącą, omylną, chętny pokus. Lecz wiadomo, że zawsze czeka na nas sam Pan Jezus ze swoim miłosierdziem, on przebacza nam najcięższy i najmniejszy grzech. I to Miłosierdzie Boże jst cudowne!

1 komentarz:

ewa pisze...

Bardzo ładnie to napisalas Iwonko.Jezu Ufam Tobie -te slowa są moja modlitwa,kiedy wstaje ,kiedy wyjedzam do pracy i w roznych sytuacjach.Pieknie piszesz o swoich przezyciach,o modlitwie.
Apel Jasnogorski jest dla mnie szczegolna modlitwa.