poniedziałek, 10 czerwca 2013

O ...walizce

Witajcie kochani!!!
Tak Zim, chodzi właśnie o walizkę. Gratuluję!! Jako pierwsza odgadłaś zagadkę!!! Niestety nie mam czasu na przygotowanie nagrody (wybaczysz?) toteż najserdeczniej gratuluję!! Myślę, że z czasem będą też inne zagadki, a wtedy to już wymyślę jakąś niespodziankę.

Ostatnie dni nareszcie przyniosły to, na co czekaliśmy tyle czasu - ciepło, upalnie, gorąco!! Pogoda wymarzona, nie mogłam się nią nacieszyć i praktycznie cały weekend przesiedziałam na dworze.

Wczoraj, po upalnym dniu była burza i lało - niestety to są skutki uboczne upałów. Na szczęście u nas jakiejś bardzo ciężkiej burzy nie było, ale do rana lało. Oj dużo tego deszczu w tym roku, za dużo. Ogródki toną w wodzie, a co dopiero pola poobsadzane ziemniakami i zbożem. Już niebawem będą żniwa, które w tym roku marnie widzę, wszystko położone zniszczone, mokre. Nie dobrze się dzieje w przyrodzie, oj niedobrze. Nie znam się na przepisach, czy tam ustawach, ale dziś się dowiedziałam, że uprawy ubezpiecza się od gradobicia, a od zalania nie. I myślę sobie, że to trochę bez sensu, no bo czyż winny jest człowiek temu, co dzieje się z jego polem, łąką? przecież nikt specjalnie sobie jej nie zalewa. No ale to taki kolejny nasz polski absurd.

Walizka, Tak, jest już od kilku dni wyciągnięta ze szafy, obczyszczona i czeka na wrzucanie rzeczy. Już powoli się do tego zabieram, choć strasznie nie lubię się pakować, a rozpakowywać jeszcze bardziej. Moi mili już w sobotę jadę, po raz kolejny na tydzień do Pobierowa! Tylko tydzień i aż tydzień! Znowu będzie pięknie, już nie mogę się doczekać. Ach!!

Kończąc pozdrawiam Was serdecznie. Jeszcze przed wyjazdem napiszę!!

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Hi there mates, how іs all, аnd ωhаt you ωant to say concerning this аrticle,
іn my ѵiew іts really геmaгkablе
for mе.

mу web-site: Hemroids

Joanna pisze...

U ciebie padało , że oj , a u mnie ani kropli deszczu , musiałam włączyć podlewanie. Czy jest sprawiedliwość na tym świecie. Miłego wypoczywania nad morzem.

Iva pisze...

Dziękuję Asiu!! No ale teraz już wszędzie jest pogoda i tak trzymać!!