wtorek, 5 marca 2013

Czy to już wiosna


Kochani!
Witam Was bardzo serdecznie. Jest już wtorkowy wieczór  i choć za oknem już mrok i na dworze zimno, i choć trzeba jeszcze ogrzewać domek, to już czuć wiosnę.

Czujecie ją? Bo ja tak, szczególnie jak świta. Ptaki pięknie śpiewają, i słonko już co raz bystrzej nam świeci. Ostatnie dni należą już do naprawdę cudownych. Może nie jest jeszcze jakoś tam nie wiadomo jak ciepło, ale już jest cudownie. Najważniejsze, że nie pada! Wiadomo, to dopiero marzec i może jeszcze i biało być, to jednak ja tam się cieszę!!! Po za tym mama mówiła, że krokusy wypuszczają - no ja je dojrzę dopiero jak zakwitną, ale to nic.

Cały świat czeka na Konklawe i na wybór nowego Papieża. Jestem ciekawa ile ono potrwa i kto zostanie namiestnikiem św. Piotra. Wszystko mogę zrozumieć, jednak to, czego się dziś dowiedziałam w TV, pojąć nie umiem. Otóż okazało się, że do miejsca gdzie obradują Kardynałowie chciał dostać się...też kardynał, tyle, że oszust!! No świat zwariował, nawet tam tacy się zdarzają. Porażka.

A ja znowu jakaś zawieszona w próżni jestem. Nie mam doła, ale jakoś tak mi nie wyraźnie. Bywają nieporozumienia i zgrzyty i wiem, że za jakiś czas to minie, a bywa, że odwróci się na pozytywną stronę. Mimo wszystko na razie smutno mi, że ciągle brak zrozumienia i to wśród osób, które się kocha najbardziej. Eh.
Mam nadzieję, że jutro będzie lepsze, a na pewno jak ktoś napisał - jutro wolne od błędów.

Pa.


Ps. Nie napisałam tego cytatu w cudzysłowie bo nie wiem jak on dokładnie brzmi

5 komentarzy:

Zim pisze...

Najbardziej podoba mi się ten kiciuś! :) Jest uroczy!
A u nas w Małopolsce też wiosnę czuć - dziś rano pod jednym blokiem widziałam przebiśniegi, a jeszcze przedwczoraj ich tam nie było.
Dzisiaj na spacerze z Tuśką widziałam cały gwiazdozbiór Wielkiego Psa, co w Krakowie nie zdarza się zbyt często - a to znak, że będzie ładnie :)
Pozdrawiam :)

Dotta pisze...

Słońce wyszło zza chmur i od razu lepiej człowiek się czuje :) U nas też przepięknie, a dziś jest nawet 11 stopni na plusie ;) Przebiśniegi pchają się na świat, więc myślę, że ta wiosna już nadchodzi na dobre :) Pozdrawiam wiosennie ;)

Tojav pisze...

Będzie wiosna. Dzisiaj widziałem trzy lecące bociany i słyszałem śpiew skowronka. Pozdrawiam

apostol pisze...

tak idzie już wiosna, bo jak wytłumaczyć kilkunastostopniowe temperatury dzisiaj i słoneczną pogodę, wiosna może i przyjdzie w papiestwie

Iva pisze...

Dziękuję Wam kochani za komentarze. Ja też mam nadzieję, że ona idzie, tylko, że po tym co przepowiadają meteorolodzy i po rzeczywistości widzę, że niestety przyjdzie nam na nią jeszcze poczekać.
Pozdrawiam cieplutko.