poniedziałek, 25 lipca 2011

Pomoc dla głodujących

W naszym kraju półki w sklepach od blisko 20 lat są pełne, mnóstwo kobiet się odchudza, a w kranach mamy ciepłą wodę. Tymczasem w tym samym momencie są ludzie, mężczyźni, kobiety i dzieci, które nie mają takich udogodnień.
W Somalii, Etiopii i Kenii trwa najgorszy kryzys humanitarny od 30 lat. Ceny żywności są tam bardzo wysokie, w dodatku susza niszczy uprawy i pastwiska. Co gorsza, w Somalii od ponad 20 lat trwa krwawa wojna. Oprócz głodu i niedostatku wody, mieszkańcy tych krajów we Wschodniej Afryce muszą borykać się z chorobami, które my znamy już tylko z książek, takimi jak trąd czy cholera.
Klikając w żółty baner na stronie, która pojawi się po kliknięciu w obrazek flagi na dole notki, można pomóc Somalijczykom w stworzeniu miejsc pracy, która zapewni im pieniądze potrzebne na kupienie żywności oraz wody (to jest aktualnie najlepsze rozwiązanie, ponieważ daje im to wędkę zamiast ryby - pozwala to na większą samodzielność), a także dystrybucję wody i żywności, oraz konsultacje medyczne dla mieszkańców wschodniej Etiopii. Ta amerykańska organizacja pomaga aktualnie 150 000 ludziom - to może być więcej :)

Brak komentarzy: