czwartek, 21 kwietnia 2011

Wielki Czwartek

Kochani!
Witam Was bardzo serdecznie w przepięknym dniu. Jest on piękny pod wieloma względami.
Po pierwsze pogoda - jest cudownie, nawet wieczór ciepły, słońce już zaszło, jest ciemno, ale jakoś tak już wiosennie, cudownie. No muszę Wam powiedzieć, że dziś jest pierwszy dzień tej wiosny, kiedy to już nie palimy w centralnym. Fakt, w blokach już dawno nie grzeją. Jednak ja, jak i moi bliscy jesteśmy ciepłolubni tak wię, kiedy tylko jest chłodniej, to  składa się ogień i już kaloryfery są cieplutkie, a temperatura w mieszkaniu staje sie inna. Jeszcze może być różnie, jeszcze może trzeba będze podpalić, ale puki co, cieszę się naturalnym ciepełkiem.

Dziś na warsztatach mieliśmy uroczyste śniadanie wielkanocne. Choc nie było gości, ale jak zawsze było miło, a na stołach niczego nie zabrakło. Nie brakł też modlitw i zadumy nad  sensem Męki i Zmartwychwstania Pana Jezusa.

Dziś Wielki Czwartek, dzień ten wg mnie ma w sobie to coś, ma najpiękniejszą liturgię wśród wszystkich innych świąt. Wielki Czwartek - tyle radości, tyle smutku i bólu. Uroczysta msza święta, na której najpier  dziękujemy Panu Jezusowi za ustanowienie podczas Ostatniej Wieczerzy Najświętszego Sakramentu, dziękujemy za ustanowienie Kapłaństwa...a potem z żalem i wielkim  bólem odprowadzamy Pana Jezusa do Ciemnicy. Niby to msza święta, ale właśnie dziś ma ona w sobie tą niezwykłą moc. Właśnie wróciłam z kościoła, i choć jestem troszkę przeziębiona, to cieszę się bardzo, że mogłam uczestniczyć w tej mszy świętej.

Jutro Wielki Piątek, wieczorem we wszystkich Kościołach odbędą się nabożeństwa z Adoracją Krzyża. Pewnie jutro nie uda mi się pójść do kościoła. Ale w sobotę, pójdę na godzinną adorację no i oczywiście do święconki.

Kończąc ten wpis, życzę Wam pięknego przeżywanie Tridum Paschalnego!!

2 komentarze:

Zim pisze...

W bloku u mnie jeszcze trochę grzeją :) A pogoda jest rzeczywiście śliczna.
Cieszę się że herbatka smakuje! :)

ewa pisze...

Zycze tobie Iwonko i Twoim bliskim zdrowych i spokojnychg Swiat Wielkanocnych ,smacznego jajeczka i udanego smigusa-dyngusa