poniedziałek, 28 czerwca 2010

Żegnaj Ewo!

Zauważam, że nie lubicie takich smutnych notek, ale cóż życie nie zawsze jest takie wesołe i proste. A ja po to piszę, aby opisywać to co w życiu dobre i złe. I musicie mi to wybaczyć.

Dziękuję Zimbabwe! Ty wiesz za co:-)
Chcę jeszcze przeprosić osoby, które w ostatnich kilku dniach usiłowały ze mną porozmawiać na gadu gadu, a ja nie byłam rozmowna. No niestety bardzo przezyłam odejście mojej najstarszej kuzynki. Wiem, że Ewa już jest szczęśliwa, że sporo się nacierpiała, kilkanaście lat choroby, leżenia w łóżku. Mimo tego ona bardzo żadko nażekała, cierpienie znosiła tak pogodnie, a kiedy przychodził do niej ksiądz z Panem Jezusem - Ewa dostawała przeogromnego szczęścia. I odeszła w piątek - w dniu Męki Pana Jezusa.

Dziś pogrzeb. Dzień bardzo dla mnie ciężki, męczący. Kiedy Ewę zobaczyłam leżącą w trumnie, zdawało sięm że śpi i zaraz się obudzi, że to chwila zła...tyko odświętna garsoneczka i płacząca rodzina uświadamiały o tym, że nie, że nie ma już Ewuni. Płakałam przez całe naborzeństwo. A po  złożenie ciała w grobie. Ksiądz tak pieknie powiedział. Mówił o różach, że ogrodnik zrywa te dobrem piękne i dojrzałe i takich ludzi powołuje do siebie Pan. Mówił, że Ewa pewnie ksząta się w Domu Ojca, że już spotkała się ze swoimi dzidkami...no poprostu ślicznie. Podczas przyjmowania Komunii Świętej też łzy lały mi się z oczu, szloch był tak gromny, że nie potrafiłam nawet się modlić.
Na sam koniec na cmentarzu zagrała trąba. Nie wiem, czy to dbry pomysł. Dźwięk ten podnosi jeszcze bardziej atmosferę i wtedy już nkt nie powstrzymywa łez.
Straszne to.

Uświadomiłam sobie ile warte tak naprawdę jest moje życie.  Człowiek goni za dobrami materialnymi, za wszystkim, tylko do Boga mu daleko. A niezdaje sobie nawet sprawy, że Pan kiedyś po niego przyjdzie...i co mu wtedy zostanie? Nic kilka desek, różaniec, książeczka ...i to właściwie wszystko...

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Wе're a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your site offered us with valuable information to work on. You have done an impressive job and our whole community will be grateful to you.
Also visit my site - free electronic cigarette

Anonimowy pisze...

I just likе the helpful informаtіon уou prоvide on уour агtiсleѕ.
I will booκmark уour ωеblоg and taκe
a look at agaіn right herе геgulаrly.
I'm quite sure I will be told many new stuff right right here! Good luck for the following!
Review my blog ... prime broker