poniedziałek, 24 lutego 2014

Po olimpiadzie

Witajcie kochani!
Witam Was bardzo serdecznie, dziękuję bardzo za to, że odwiedzacie i komentujecie. To bardzo cieszy i pobudza do działania.

Wczoraj odbyło się huczne zakończenie olimpiady w Soczi (nie wiem jak to się pisze, przepraszam polonistów!-)), Polacy wrócili z medalami - mamy całą gamę medalowych barw od brązu po złoto oczywiście. Cieszy to bardzo, a tym bardziej, że w Polsce za bardzo nie ma miejsc na trenowanie zimowych dyscyplin, a się udało. Było wiele chwil wzruszeń, wiele ciekawych rozgrywek. Nawet ja, nie interesująca się sportem w tym roku pooglądałam olimpiadę.Wszystko super, ale są rzeczy, które mi się nie podobały. Jak choćby huczna inauguracja i takie samo zakończenie. Wiadomo, że jakoś trzeba było zacząć i skończyć, jednak troszkę za dużo bogactwa, przepychu, tym bardziej, że w tak bliskiej Rosji Ukrainie trwa wojna, w świecie ba nawet w samej Europie są ludzie, którzy nie mają co jeść, a tu się hucznie "wyprawia" olimpiadę. Trochę nie na miejscu ten przepych

Za kilka dni, nie wiem nawet dokładnie kiedy rozpocznie się paraolimpiada. I strasznie mi smutno i źle, że o pełnosprawnych sportowcach, nawet tych bez medalowych mówiono bardzo dużo w mediach, a o niepełnosprawnych? - choćby nie wiem ile medali zdobyli, to próżno będzie usłyszeć w mediach, ba o relacji to już w ogóle można pomarzyć. Dlaczego tak jest? przecież i ci sportowcy choć niepełnosprawni nie są wcale gorsi od zdrowych!!! Straszne to jest, tyle się mówi o sporcie, o tolerancji, łamaniu stereotypów, a nie pokazuje się tak ważnej dla nas imprezy.
Przykre to.:-(.

4 komentarze:

Zim pisze...

Hmmm, mam znajomą Ukrainkę i ona mówi, że tam prawie do wojny domowej doszło... Ludzie w jej miasteczku w panice ruszyli na sklepy i wkrótce nie można było nic do jedzenia kupić. W tej chwili jej rodzina tam jest bezpieczna, ale jak długo to potrwa?
A co do tolerancji, to najlepiej zacząć od siebie...
Pozdrawiam :)

Zim pisze...

A propos jeszcze stereotypów... Czy nie jest trochę tak, że jedne odrzucamy, a drugie pielęgnujemy? I że łatwo jest dać się nimi kierować?

Lolek90 pisze...

Podobno "Eurosport" ma transmitować bezpośrednio paraolimpiadę, ale na ile jest to prawdą, to nie mam pojęcia. A w TVP mają być codziennie zdawane relacje z tego, jak radzą sobie nasi paraolimpijczycy w Soczi. Lepszy rydz, niż nic. Pozdrawiam

Iva pisze...

Lolku bardzo dziękuję, jasne, że to jest lepsze niż nic. jakby co to daj znać....no ale chyba nic z tego bo EUROSPORTU nie mam. Ach to pech.