piątek, 6 stycznia 2012

Pierwszy weekend

Witam Was drodzy czytelnicy bardzo serdecznie w pierwszym noworocznym weekendzie. Jest to pierwszy długi weekend, bo już dziś jest dzień wolny. Od minionego roku święto Trzech Króli jest dniem ustawowo wolnym. Nie umiem się jednak do tego przyzwyczaić. Z jednej strony niech sobie jest, ale z drugiej, w tym roku jak sobie dobrze zaplanujemy długie weekendy to tego wolnego możemy mieć bardzo dużo!  No, z jednej strony fajnie, ale z drugiej...tyle się mówi o kryzysie a tu tyle wolnego i kiedy tu pracować:-). Ale nie znaczy to, że jestem jakimś tyranem, bo to nie tak. Myślę sobie tylko, że co za dużo to nie zdrowo, a tego wolnego sami przyznacie jest bardzo dużo.

Mamy już styczeń. Starty Rok pożegnałam w domku z rodzicami. Szczerze bałam się tego wieczoru, bo nie wiedziałam jak to będzie, jaka będzie w ogóle atmosfera itd. Ale na szczęście było fajnie, nawet super. Przed tv doczekaliśmy północy. Choć nienajlepiej się czułam i oj myślałam, że poddam się i pójdę ale na białą salę. Jednak, nie, o północy wypiliśmy szampana (pyszny) potem życzenia, trochę smsów, telefonów i spanko.

Jestem ciekawa co sądzicie o tej pogodzie? Bo wg mnie z jednej strony patrząc, to fajnie, że nie ma śniegu, że nie jest ślizko itd, ale też brakuje mi słońca, bo jest pochmurnie . Natomiast z drugiej strony koniecznie przydałby się mróz i śnieg. Bakterie by wymroziło, robactwo, a po za tym jak tak dalej będzie to rozpocznie się wegetacja roślin i śnieg w marcu? tu już nie będzie wesolo. Niedługo też dzieci będą miały ferie, tak więc mimo wszystko zimo przyjdź!! Nie powiem aby miało być jakoś bardzo zimno, ale trochę śniegu i kilka sropni mrozu przez kilka dni nikomuby nie zaszkodzilo.

Ale się rozpisałam. Kończąc, pozdrawiam Was bardzo serdecznie!!

1 komentarz:

Zim pisze...

Śnieg jest, ale w górach, a podobno i na Dolnym Śląsku sypnęło. Tu w Krakowie to przed chwilą jak wracałam z psicą to spadł ni to deszcz, ni to śnieg, więc kto wie...
A ja Stary Rok pożegnałam na schodach mojego zboru ;)
Pozdrawiam serdecznie :)