niedziela, 19 czerwca 2011

Inaczej

Witajcie!
Jak u mnie jest ładnie, taki niebiesko...inaczej:-). Lubię od czasu do czasu jakieś nowum na blogu, zmiany itp. A to wszystko dzięki Kalli. Kochana bardzo bardzo jestem Ci wdzięczna - ogromnie dziękuję!!!

Weekend zleciałmi szybko. W sumie ok, tylko oczy minie bolą, eh ciągle coś. Jak nie urok to...przemarsz wojska. Ale cóż na to poradzić. Pogoda w sumie dopisuje, ale sie ochłodzilo i wieje ostry wiatr. Co dla mnie dziwne, to to, że takie nagłe ochłodzenie przyszo bez burz - dzięki Bogu!! No i padać nie chce, dziś było tak zachmurzone, że juz myślałam, że lunie, a tu nadal sucho. Deszcz jest potrzebny i to bardzo, szczególnie teraz w tym okresie kiedy wszystko rośnie, dojrzewa.

Jutro jadę do okulisty. Będzie to poprostu wizyta kontrolna. Rejestrowałam się na nią w styczniu! Nie, to nie jest żart, to porażka, co się dzieje w służbie zdrowia!! Tak długo czekać!! Będę musiała mieć nowe okulary. I znowu nie mały wydatek. I znowu, jest to sprawa, która mnie bardzo wkurza, ponieważ okulary to też jest sprzęt ortopedyczny, który powinien być w dużej mierze dofinansowany. A tu gwarantuję, że 200 złotych nie starczy. To się nazywa darmowa służba zdrowia!!

Trzymajcie się!!

3 komentarze:

DOROTA pisze...

Iwonko pozdrawiam Cię! Zaraz idę spać:)

Zmiana kolorów bardzo korzystna na Twoim blogu - jest dużoczytelniej i łatwiej się czyta te białe literki. Fajnie to wygląda.

Co do służby zdr. to myślę, że dobrze jest się modlić o nasz kraj i o poszczególne sektory gospodarki. Wiele kosciołów to robi. Polska potrzebuje naszych modlitw.

Spokojnej nocy. kochana. Miej jutro dobry dzień i niech Pan Cię prowadzi.

Zim pisze...

Ten niebieski trochę jednak za bardzo "kłuje" w oczy :) Jak dla mnie ;) Ale może to wina mojego kompa.
Co do służby zdrowia, to fakt, iż jest "darmowa" w istocie jest fikcją. Bo ktoś musi zapłacić za pracę lekarzy, pielęgniarek, za wykonanie leków i sprzętów, a często nie są to koszty małe. I są opłacane - w większości przypadków z podatków. Tak że podobnie jak w szkolnictwie - nie ma nic za darmo. A to że jest jak jest, to niestety wynik prawie pół wieku systemu zwanego komuną... Nie znam się tak dobrze na kwestiach ekonomicznych, ale Polska po upadku komunizmu na tle innych krajów europejskich które też tego systemu doświadczyły jeśli chodzi o służbę zdrowia nie jest taka zła.
Choćby Ukraina, która była przez 70 lat częścią Związku Radzieckiego - tam musisz dopłacić 30 centów (dolarów USA) żeby Ci lekarz dał czystą, niezużytą igłę do strzykawki. I nie jest to żadna fantazja, tam tak jest! I dlatego tylu Ukraińców choruje na AIDS, choć o tym głośno się nie mówi... Smutne i przykre, ale to są owoce lat komunizmu, biedy i braku edukacji w społeczeństwie. Także w Polsce wbrew pozorom nie jest jeszcze aż tak źle ;) Pozdrawiam :)

ewa pisze...

Moja Kochana Iwonko
Pieknie tu u Ciebie ,tak fajnie niebiesko
Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie i zycze duzo zdrowka
no i buziaczki posylam